5. zápas predkola play off I. hokejovej ligy mužov

06.03.2008 Celý región

HK Lietajúce kone Prešov - HC 46 Bardejov 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) - konečný výsledok série 3:2, do štvrťfinále postúpil Prešov
Góly:
07:19 Gabriel Kövér (Miroslav Sučko), 13:46 Maroš Žemba (Peter Hurtaj, František Zúbek), 41:01 František Zúbek (Milan Drevenák, Ľubomír Chovan) - 04:29 Richard Miľovčík (Erik Jašek, Branislav Barna)
Vyl´čenia: 7-6
Rozhodcovia: Ország Peter, Korba Martin, Hric Peter
2890 divákov (vypredané, hralo sa v Bardejove)

Prešovčania vyhrali v piatom stretnutí na bardejovskom ľade 3:1, celú sériu 3:2 a postúpili do štvrťfinále. V rušnom a bojovnom stretnutí doplatili Bardejovčania na niekoľko zahodených šancí hlavne v prvej tretine. Naopak, Prešovčanom stačili dve využité šance a mali psychicky i gólovo navrch. V druhej tretine už bola hra vyrovnanejšia a vica príležitostí mal Prešov. Brankár Milý sa však niekoľkokrát vyznamenal. Definitívnu poistku dosiahli Prešovčania na začiatku tretej tretiny, keď zvýšili na 3:1 a od toho času s prehľadom kontrolovali vývoj až do konca.

HK 95 Považská Bystrica - MŠHK Prievidza 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) - konečný výsledok série 3:2, do štvrťfinále postúpila Považská Bystrica
Góly:
01:07 Roman Tománek (Rastislav Konečný, Simon Teska), 17:37 Jozef Tamaši (Rastislav Konečný, Roman Tománek), 26:01 Juraj Ďurkech (Radoslav Gašo, Roman Bujdák), 45:51 Rastislav Konečný (Jozef Tamaši, Roman Tománek)
VYLÚČENIA: 9-8
Presilovky: 1:0
Rozhodcovia: Valachovič Marián, Müllner Róbert , Brath Vladimír